Cisco C9800-AC-110W= power adapter/inverter Indoor Black
Cisco C9800-AC-110W=. Purpose: Gateway/controller, Power supply type: Indoor, Input voltage: 100 - 240 V. Product color: Black. Quantity per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Cisco
SKU: 5825751
Manufacturer part number: C9800-AC-110W=
No shipping options
The 110W AC power supply is an autoranging unit that supports input voltages between 100 and 240 VAC. The power supply adapter uses an 18- AWG power cord for connection to an AC power outlet.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Harmonized System (HS) code85044090
Features
Output voltage12V V
PurposeGateway/controller
Output power110 W
Brand compatibilityCisco
LED indicatorsY
Power supply typeIndoor
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Product colorBlack
Power
Input voltage100 - 240 V
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Features
Output voltage12V V
PurposeGateway/controller
Output power110 W
Brand compatibilityCisco
LED indicatorsY
Power supply typeIndoor
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Product colorBlack
Power
Input voltage100 - 240 V