AddOn Networks USAC2USBC20WB mobile device charger Black Indoor
AddOn Networks USAC2USBC20WB. Charger type: Indoor, Power source type: AC. Maximum output voltage: 12 V. USB Type-C ports quantity: 1. Product color: Black
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 6318083
Manufacturer part number: USAC2USBC20WB
No shipping options
Wall Plug to USB 3.1 Type (C) 5V at 3A, 9V at 2.22A, or 12V at 1.67A 20W total for US Black This is a USB 3.1 Type (C) AC 20W Black Wall Charger.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
Port 1 output current3 A
USB Type-C ports quantity1
Minimum output voltage5 V
Technical details
Product colorBlack
Power
Power source typeAC
Maximum power20 W
Maximum output voltage12 V
Packaging data
Package width2"
Package depth13"
Package height11"
Attribute nameAttribute value
Port 1 output current3 A
USB Type-C ports quantity1
Minimum output voltage5 V
Technical details
Product colorBlack
Power
Power source typeAC
Maximum power20 W
Maximum output voltage12 V
Packaging data
Package width2"
Package depth13"
Package height11"