AddOn Networks USAC22USB12WW mobile device charger White Indoor
AddOn Networks USAC22USB12WW. Charger type: Indoor, Power source type: AC. Maximum output voltage: 5 V. USB 2.0 ports quantity: 2. Product color: White
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 6318076
Manufacturer part number: USAC22USB12WW
No shipping options
Wall Plug to 2x USB 2.0 (A) 5V at 2.4A Single port or 5V at 1A Dual port 12W total for US White This is a dual-port USB AC 12W White Wall Charger.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
AC adapter power12 W
Port 1 output current2.4 A
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Technical details
Product colorWhite
Power
Power source typeAC
Maximum output voltage5 V
Packaging data
Package width2"
Package depth13"
Package height11"
Attribute nameAttribute value
AC adapter power12 W
Port 1 output current2.4 A
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Technical details
Product colorWhite
Power
Power source typeAC
Maximum output voltage5 V
Packaging data
Package width2"
Package depth13"
Package height11"