AddOn Networks USAC22USB12WB mobile device charger Black Indoor
AddOn Networks USAC22USB12WB. Charger type: Indoor, Power source type: AC. Maximum output voltage: 5 V. USB 2.0 ports quantity: 2. Product color: Black
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 6318075
Manufacturer part number: USAC22USB12WB
No shipping options
Wall Plug to 2x USB 2.0 (A) 5V at 2.4A Single port or 5V at 1A Dual port 12W total for US Black This is a dual-port USB AC 12W Black Wall Charger.
Products specifications
Attribute nameAttribute value
AC adapter power12 W
Port 1 output current2.4 A
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Performance
Charger typeIndoor
Technical details
Product colorBlack
Power
Power source typeAC
Maximum output voltage5 V
Packaging data
Package width2"
Package depth13"
Package height11"
Package weight6.38 oz
Products specifications
Attribute nameAttribute value
AC adapter power12 W
Port 1 output current2.4 A
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity2
Performance
Charger typeIndoor
Technical details
Product colorBlack
Power
Power source typeAC
Maximum output voltage5 V
Packaging data
Package width2"
Package depth13"
Package height11"